צפו בעבודות וסרטוני מידע ועקבו אחרינו ברשתות החברתיות

בניית גלריה – אפשרות שימושית ומעניינת שכדאי להכיר

במסגרת בניית מבנים ישנו טווח גדול מאוד של אפשרויות, אשר אחת המעניינות שבהן היא האפשרות של בניית גלריה. כולנו ראינו אלמנטים כאלה במבנים, אך לא כולם מכירים את המונח וחשוב מכך – רבים לא מודעים ליתרונות המיוחדים של מבנה כזה.  אז מה היא גלריה? ומדוע כדאי לכם לקחת בחשבון את האפשרות, לבנות אחת גם אצלכם?

מה זו גלריה? הגדרה קצרה

מה שמכונה גלריה בהקשר בנייה, הוא למעשה אלמנט בנייה מיוחד במינו. קצת מזכיר מרפסת, אבל לא בדיוק. מבחינה זו, בניית גלריה דומה מעט לפרויקט מסוג בניית ממד, שבו לא מדובר על עוד חדר רגיל. אלא על אלמנט בעל מאפיינים מיוחדים מאוד ומורכבות מיוחדת משלו. כך גם לגבי "גלריה". זהו משטח או אזור מיוחד, אשר נבנה בתוך חלל קיים ובגובה. לרוב מובילות אליו מדרגות מהמשטח הראשי וניתן לראות אותו גם כמעין סוג של "מרפסת פנימית" בתוך אותו החדר. ניתן ומקובל לתאר את הגלריה גם כעוד "קומה" במבנה (אם כי לא סופרים אותה בספירת סך הקומות הכולל. מאחר שזו מעין קומה פנימית). בניית קומת גלריה עשויה להתבצע כחלק מתכנון מקומי של חלל או בהמשך, כתוספת.

הערך המוסף של בניית גלריה 

יתרון מרכזי ומשמעותי מאוד של בניית גלריה, הוא במיצוי ההשקעה בשטח הנדל"ן שרכשתם. לעתים קרובות החלל הפנימי גבוה למדי ורובו במילא לא מנוצל. במקרים אחרים, כמו למשל בסביבות מסחריות, מנצלים את החלל לגובה אבל באופן שעשוי להיות מסורבל. גלריה מאפשרת להגיע לאזורים הגבוהים בנוחות ומבלי להפריע לשימוש באזור העיקרי שלמטה. היא מאפשרת למשל לאחסן למעלה באופן קבוע סחורה מסוימת ועדיין להשאיר את המשטח התחתון פנוי במלואו כמעט (מלבד אזור המדרגות לגלריה), לכל שימוש אחר. כל זאת כמובן זול יותר כפתורן קבוע, ביחס לרכישת או שכירת שטחים נוספים.

זקוקים לבדיקה הנדסית?

האפשרויות הרבות של בניית גלריה

מעבר לגלריה קבועה, ניתן ליצור גם מבנה גלריה נייד אשר מציג תועלות נוספות. הגלריה לרוב צמודה לאחד הקירות, אך ניתן לסגור אותה גם מאחד או יותר מהצדדים האחרים. לשם הפרטיות או לכל מטרה אחרת. בניית גלריה אפשרית תוך תמיכתה על עמודים או ללא עמודים (באופן שממקסם את החלל הפנוי שמתחתיה). האופן שבו מחליטים לבנות אותה, הוא כמובן גם בעל השלכות אסתטיות משמעותיות. זאת מאחר שהגלריה היא חלק באותו חלל, שאי אפשר להתעלם ממנו. היא תהיה בולטת במיוחד מבחינה ויזואלית. עוד לפני היבט זה, ישנו ההיבט החשוב של שימושיות – תרצו לוודא שבגלריה יש די מקום פנוי כלפי מעלה, כך שהיא לא תרגיש כחלל דחוס ומעיק. באופן דומה, לא תרצו להנמיך אותה יותר מדי, בכדי שלא להפריע לשימוש הנוח בחלל הראשי, מבחינת האזור שמתחת לגלריה.

מבנה מיוחד, שמחייב עבודה מקצועית ואישורים

ניתן ליזום בניית גלריה מברזל או מחומרים מתאימים אחרים כגון עץ. אך בכל מקרה, מבנה מסוג זה חייב להיות חזק מספיק, בכדי לתמוך גם בעצמו וגם בעומס שיופעל עליו מאנשים שינועו בו וחפצים שימוקמו בו. לכן בניית גלריה מחייבת קבלת אישור קונסטרוקטור. כך שבהקשר בניית גלריה מחיר העבודה הכולל צריך לקחת בחשבון את עלויות התכנון, הביצוע המקצועי, החומרים וגם שירותי העזר של מהנדס קונסטרוקטור אמין. מסיבות מובנות, עיגולי פינות בהיבטים האלה ממש לא מומלצים. כדאי גם לזכור, שגלריה היא לא רק משטח ומדרגות גישה. היא תצטרך בדרך כלל לכלול גם כמה אלמנטים נוספים, שיידרשו בעצמם השקעה מיוחדת. כגון תאורה ונקודות חשמל.

אהבתם את המאמר? שתפו

קראו עוד על..

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 37 ביקורות
js_loader

לייעוץ מהיר עם מהנדס מומחה

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם