צפו בעבודות וסרטוני מידע ועקבו אחרינו ברשתות החברתיות

יועץ בטיחות בבניה – מה תפקידו ומדוע חשוב לשכור את שירותיו

מי שעוקב אחרי מהדורות החדשות בטלוויזיה או אתרי אקטואליה באינטרנט, יודע שאנחנו מתמודדים מזה שנים רבות עם בעיה חריפה בתחום הבנייה בכל מה שקשור לבטיחות. לצערנו הרב, ישנן יותר מדי תאונות ויותר מדי נפגעים. מי שיכול למנוע זאת, בין היתר, הוא יועץ בטיחות בבניה. 

עבודתו של יועץ בטיחות בבניה מתחלקת לשני חלקים עיקריים. בחלק אחד, הוא אמון על נושא הבטיחות במבנה, זאת על מנת לאפשר תהליכי בנייה בטוחים ואחראים, ובכך למנוע מקרים של חבלות, נפילות, פציעות של צוות העובדים במקום, גורמים המתארחים בו מסיבות שונות או גורמים חיצוניים שאינם קשורים לתהליך אך נמצאים בסביבת המקום. 

החלק השני בעבודתו של יועץ בטיחות בבניה, קשורה לכך שהמבנה יתפקד באופן בטוח אחרי שיסתיים תהליך בנייתו ויהיה ניתן לאכלס ולהשתמש בו. בין היתר, הוא אחראי לכך שיהיה ניתן לקבל טופס אישור, המוכיח שהמבנה אכן בטוח לשימוש וניתן לאכלס אותו על פי החוק. לדוגמא שיש עמוד תומך במרכז הבית, או אלמנטים אחרים המלמדים שהמבנה תקין ובטוח לשימוש. 

זקוקים לבדיקה הנדסית?

יועץ בטיחות בבניה – מה תפקידו בעת התהליך הבנייה

החשיבות של יועץ בטיחות בבניה היא מאוד גבוהה, ולו מהסיבה הפשוטה שהוא אחראי לכך שכל העובדים באתר יעבדו בצורה בטוחה, עם האביזרים והאמצעים הנדרשים, הוא צריך לוודא שהאתר בטוח לשימוש ואין שום מפגעים או דברים אחרים שעלולים להקשות עליהם ולסכן אותם. עליו להטמיע את נהלי העבודה שנקבעו מבעוד מועד, מתוך כוונה שיהיה ניתן לעבוד במקום בצורה בטוחה. 

החשיבות של עבודתו היא לא רק בכך שהוא יכול למנוע חבלות ונזקים, אלא ברגע שתהליך העבודה מתבצע בצורה חלקה ללא נפגעים, הרי שבאופן טבעי הוא גם מתבצע הרבה יותר מהר ואפשר לסיים אותו בהקדם. אם במהלך תהליך הבנייה עובדים או גורמים אחרים נפגעים, אזי שיש צורך לעצור הכל וייקח זמן עד שיהיה אפשר לחזור ולהמשיך את תהליך הבנייה. זה יגבה מחיר כלכלי לא פשוט ליזמים ולצדדים אחרים המעורבים בכך. 

יועץ בטיחות בבניה

יועץ בטיחות בבניה – מה הוא עושה בשביל שהמבנה יהיה בטוח לשימוש  

בכובעו השני של יועץ בטיחות בבנייה, הוא אחראי לכך שהמבנה יהיה בטוח לשימוש עבור מי שאמור לאכלס אותו. זה יכול להיות באמצעות חוות דעת מקצועיות, בדיקות וביקורות, מתן אישור  לכך שהמבנה אכן בטוח לשימוש וניתן להשתמש בו, וכן דרך ייעוץ מקצועי, מעשי, לגורמים אשר מתכננים את המבנה. 

בין היתר, הוא משמש גם בתור יועץ בנושא בטיחות ונגישות אשר תפקידו לבחון ולייעץ כיצד להפוך את המבנה לנגיש יותר עבור אנשים אשר אמורים להשתמש בו, באופן קבוע או זמני. הוא בוחן שכל הדרכים במקום נגישות וזמינות, שאין שום בעיה לעבור ממקום למקום, באופן רגיל וכן במקרים של סכנה, למשל במקרים של שריפה. הוא יכול לעזור לנו במקרה של תכנון פרגולה, או תכנון אלמנטים אחרים במבנה.  יועצי בטיחות ונגישות מוודאים שהכל נעשה בצורה נכונה על פי התקנים, באופן שיאפשר ליזמים לקבל את האישורים הנדרשים לאכלוס המבנה. 

יועץ בטיחות בבניה – איך הוא יכול לעזור לנו במבה קיים?

היועץ יכול לעזור לנו לא רק במקרים של מבנים בתהליכי בנייה אלא גם במקרים של מבנים קיימים אותם אנחנו מבקשים לשפץ, לשקם ולשנות בצורות שונות. אנחנו יכולים להשתמש בשירותיו בשביל לקבל ייעוץ כדי לבצע את התהליך באופן מקצועי ונכון, על מנת שיהיה ניתן לנהל תהליך בנייה בצורה בטוחה וכן כיצד להפוך את המבנה לבטוח יותר לשימוש. 

למשל, אנחנו יכולים להיעזר בשירותיו של יועץ בטיחות בבנייה במקרים של תהליכי שיקום מבנים ישנים, שנבנו על פי חוקים ותקנות ישנים, בזמן שאנחנו רוצים להתאים אותם למאה ה-21. מדובר במבנים שאמורים לעבור חידוש, שדרוג, בין אם זה במסגרת תמ"א 38, התחדשות עירונית, או פרויקטים אחרים.

מאחר ומדובר במבנים ישנים אזי שייתכן מאוד שלא ניתן דגש לנושא הנגישות. היום לעומת זאת, אנחנו יכולים להיעזר בשירותיהם של יועצי בטיחות ונגישות שיעזרו לנו להתאים את המבנה לצרכים של בעלי המקום והדיירים. 

מדוע משתלם לפנות אלינו?

אצלנו תוכלו ליהנות משירותיו של יועץ בטיחות בבנייה על פי הצרכים שלכם. הוא יוכל לספק לכם את כל השירותים הרלוונטיים, ולעזור לכם לבצע תהליך בנייה מסודר ובטוח, ובסופו ליהנות ממבנה בטוח לשימוש בהתאם לצרכים שלכם. בין היתר, הוא יעזור לכם לקבל את האישורים הנדרשים, דוגמא אישור קונסטרוקטור, ואחרים.

אהבתם את המאמר? שתפו

קראו עוד על..

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 37 ביקורות
js_loader

לייעוץ מהיר עם מהנדס מומחה

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם