צפו בעבודות וסרטוני מידע ועקבו אחרינו ברשתות החברתיות

חוות דעת הנדסית

עם ניסיון של מעל ל-40 שנים בתחום הנדסת בניין, בילדמאסטר תספק לכם חוות דעת מוסמכת, מקצועית ומדויקת.

חוות דעת הנדסית מבוצעת להערכת מצב נכסים, תמיכה בסכסוכים משפטיים, הערכת נזקים, אישורי אכלוס, ובדיקת חשש להתמוטטות מבנים.

הן חשובות במיוחד לזיהוי פגמים שאינם ניתנים לתיקון ולהנחיות נדרשות לפעולה במקרים שונים.

מטרות חוות דעת הנדסית

כתיבת חוות דעת משפטית בתחום ההנדסה נעשית על ידי מהנדסי בניין או הנדסאי בניין מוסמכים, שהם בעלי הכשרה וניסיון מיוחד בתחום זה.

ניסיון זה חיוני כדי להבין את היבטי החוזק, הבטיחות, והתקנים החוקיים הרלוונטיים למבנה.

לבילדמאסטר ניסיון רב בבדיקה מיוחדת של מבנים קיימים, כולל היכולת לזהות ולהעריך את המערכות שמתחבאות מאחורי הקירות.

מי מוסמך לתת חוות דעת הנדסית?

במסגרת חוות דעת הנדסית, מבצעים בדיקות מעמיקות במגוון תחומים במבנה, כולל חשמל, אינסטלציה, איטום, ועוד, על מנת להבטיח את תקינותם ובטיחותם.

בין היתר נבדקות רטיבות ונזילות שאינן גלויות לעין, תקינות פתחי הבית (דלתות וחלונות) לצורכי פונקציונליות ובטיחות ועוד.

מה כוללת חוות דעת הנדסית?

זקוקים לחוות דעת הנדסית?
צרו עמנו קשר בטלפון 052-3679937 או באמצעות שליחת הטופס והצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם

בכל הנוגע למבנים, נדרשת לעתים חוות דעת הנדסית בכדי לקבל תמונת מצב ברורה ומדויקת, מגורם מקצועי אשר מוסמך לכך. מי מבצע אותה וכיצד היא נראית? כל הפרטים במאמר הבא.

מטרות חוות דעת הנדסית

חוות דעת כאלה מבוצעות עבור עסקים, אנשים פרטיים וגופים ציבוריים, בנוגע למבנים ממגוון סוגים. זאת, בעיקר בשביל ההיבטים הבאים:

  • להעריך מצב נכס – בשלב זה צריך לבצע בדק בית להערכת מצב הנכס, כאשר שוקלים לרכוש אותו. באופן מיוחד, חשוב בהקשר זה זיהוי פגמים שלא ניתנים לתיקון. הכוונה לפגמים במבנה הדירה הבסיסי – מיקום קירות וחלוקת החדרים. הרי לא תתחילו להזיז קירות לאחר רכישת הנכס.
  • כסיוע בסכסוכים משפטיים – חוות דעת הנדסית לבית משפט היא מסמך משפטי שבו כתוב במפורש שהיא יכולה לשמש גם לצורך זה.
  • בכדי להעריך נזקים – לאחר פגיעה מסוימת במבנה. למשל עקב רעידת אדמה.
  • אישור אכלוס – על מנת שיהיה ניתן להשתמש במבנה ולאכלס אותו, יש צורך לקבל חוות דעת הנדסית.
  • חשש להתמוטטות – אם קיים חשש להתמוטטות המבנה או חלק ממנו, אזי שניתן לבקש חוות דעת הנדסית, על מנת לבחון את מצבו של המבנה ואז יהיה אפשר להחליט כיצד לנהוג.

מי מבצע כתיבת חוות דעת משפטית?

כאשר מוגשת מטעם הנדסאי בניין חוות דעת, זו היא כמובן חוות דעת של גורם מתאים ומוסמך. עדיף מבחינת חוות דעת מהנדס בניין. אם כי בבית משפט, חוות דעת משני סוגי בעלי המקצוע תהיה קבילה. מעבר לכך, חיוני להבין שבדיקת מבנים שונה מתכנון ופיקוח על הקמתם. היא דורשת ניסיון בפעילות זו באופן מיוחד. ממחישות זאת המערכות שבתוך הקירות, אותן לא ניתן לבדוק בצורה ישירה וקלה. כיצד עושים זאת? זהו חלק מהידע המקצועי המיוחד של מומחים לבדיקת מבנים והגשת חוות דעת הנדסית. רקע וניסיון גם בתור קונסטרוקטור, פירושם שהבודק יבין טוב יותר את היבטי חוזק המבנה והיבטי בטיחות שנוגעים לכך. וכמובן, גם היבטי חוק ותקן רלבנטיים.

באילו סיטואציות יהיה צורך בחוות דעת הנדסית לבית משפט?

חוות דעת הנדסית של איש מקצוע, נדרשת לבית משפט בסיטואציות משפטיות שונות. היא יכולה לשמש את התובע ואת הנתבע, בין אם זה במשפטים בדין האזרחי ובין אם בהליכים פליליים, קרי הליכים בהם המדינה היא הצד התובע.

הנה מספר דוגמאות בהם ניתן להיעזר בחוות דעת הנדסית במסגרת הליכים משפטיים:

רשלנות בנייה – כאשר קיים חשש למקרה של רשלנות בנייה שהובילה לנזק, אזי שניתן להשתמש בשירותיו של מהנדס על מנת לקבל חוות דעת הנדסית ולהציג אותה בפני השופטים, בין אם זה מהצד התובע או הנתבע.

עסקאות נדל"ן – אם ישנם חילוקי דעות בין המוכר לרוכש, בין הקבלן ללקוח, עקב היבטים טכניים הקשורים להליך הבנייה ולתוצאות שלו, אזי שניתן לבקש חוות דעת הנדסית, בשביל לאשר או להפריך את הטענות השונות.

אישור אכלוס – במקרים בהם רשות מקומית מונעת אכלוס של מבנה בטענה שהוא איננה מוכן לכך, אזי שניתן לבקש ממהנדס מקצועי שיבחן את המקום ויחליט האם הוא עומד בדרישות וניתן לספק לבעלים אישור אכלוס.

בכל מקרה של הליך משפטי שקשור להליכי בנייה, רשלנות, ליקויים או דברים טכניים והנדסיים אחרים, אפשר לבחון כיצד חוות דעת מהנדס בניין יכולה לשרת אותנו ולספק לנו מענה. גם בית המשפט עצמו, ייתכן וירצה להשתמש בשירותיו של מהנדס מומחה מטעמו בשביל לבדוק את הדברים באופן אובייקטיבי.

כיצד נראית חוות דעת הנדסית?

אפשר לבצע בדיקה עבור חוות דעת הנדסית בכל נקודת זמן ותאריך הבדיקה יצוין בבירור בדו"ח שיופק. זאת, לצד פרטי המהנדס הבודק, כולל מספר רישיון. חוות דעת הנדסית יכולה וצריכה לספק גם נתונים קונקרטיים, שמספקים תמונה אובייקטיבית וחד משמעית. מחד, ישנם תקנים רבים שבהם מבנים אמורים לעמוד. לגבי חומרים מותרים לשימוש, מידות של חדרים שונים, מרחקים בין אלמנטים שונים במבנה, היבטי בטיחות ועוד. במקביל, הבודקים מבצעים בדיקות שונות ומשתמשים בציוד, באופן אשר מפיק תוצאות מדויקות. ניתן למשל למדוד מצב של רטיבות בקירות באמצעות מכשיר מדידה ייעודי ואף לצלם זאת עם מצלמה טרמית מיוחדת. במקרים אחרים, כל שדרוש הוא סרט מדידה.

לא רק מה שפגום

בעזרת מהנדס בניין חוות דעת משפטית יכולה לכלול גם צעדי תיקון דרושים. זאת, בכדי לעמוד בדרישות החוק המינימאליות וגם מעבר לכך. היא תוכל לפרט לצד ליקויי בנייה, את הדרוש לשם תיקונם וגם את העלויות. סיכום העלויות משמש בין השאר את בית המשפט, כחלק מהשיקולים בקביעת פיצויים. מעבר לכך, הוא ישמש את מזמיני חוות הדעת, בכדי להבין טוב יותר היכן הם עומדים. אם זה מבחינת לקיחת נטל התיקונים על עצמם או מבחינת התמקחות עם מוכר הנכס.

מה בודקים במסגרת חוות דעת הנדסית

במבט ראשון, מבנה כגון בית פרטי עשוי להראות פשוט למדי. בפועל, הוא למעשה מורכב מאוד ועוד יותר מכך, מבנים מסחריים או מוסדיים. ימחישו זאת היטב, הדוגמאות הבאות לכיווני בדיקה נפוצים: חשמל, אינסטלציה, מערכות ניקוז, איטום, שיפועים, אלומיניום, ביוב, גגות, גימורים, צבע ונגרות (כגון ארונות מטבח). אלה שתי דוגמאות, להמחשת המורכבות של כל תחום בדיקה כזה, בפני עצמנו:

  • רטיבות – איתור נזילות ומקורות נוספים של רטיבות במבנה. במקרים רבים הרטיבות אינה גלויה לעין והיא תזוהה רק באמצעות מכשור מתאים. במקרים אחרים היא גלויה, אך לא ברור מה מקור התקלה.
  • פתחי הבית – דלתות וחלונות הם אלמנטים שחייבים בכל מבנה. הם נדרשים לעמוד בשימוש ממושך ורב וגם לספק מטרות פונקציונאליות רבות. אם זה פרטיות, הגנה מפורצים, רשתות בחלונות למניעת כניסת יתושים, הכנסת אור, חסימת רעש ועוד.

בבית חדש, הבדיקה כוללת גם את השוואת המצב בשטח לתכנוני הבנייה.

תועלות רבות והחזר השקעה גבוה

חוות דעת שמגלה פגמים שונים בשלב מוקדם, מאפשרת לתקן אותם לפני שהם מחמירים ושתיקונם הופך להיות יקר במיוחד. אם הם לא יתוקנו, חוות דעת הנדסית עשויה להיות מפתח להורדת המחיר במשא ומתן עם המוכר. זיהוי פגמי בטיחות בבדיקה, עשוי אף להציל חיים ולחסוך בהוצאות מסוגים שונים, כולל הוצאות רפואיות, הוצאות על תיקונים ואולי אף תשלום פיצויים.

הזמינו חוות דעת הנדסית ממקור איכותי ומנוסה ויהיה בידכם כלי עזר מוסמך, מקצועי ומדויק, לכל המטרות החשובות שהזכרנו.

חוות דעת הנדסית לדוגמה

חוות דעת הנדסית לדוגמה 1

חוות דעת הנדסית לדוגמה 2

חוות דעת הנדסית- לסיכום

חוות דעת הנדסית יכולה לשרת גם את בעלי המבנה בתהליך המכירה. הם יוכלו להשתמש בה בשביל לאשר את הערך שנקבע לנזק וכן בשביל להוכיח את עמידותו ואיכותו. כמו כן, הם יכולים להשתמש בו לפני שניגשים למכור את הנכס, על מנת שיוכלו לבצע את התיקונים הנדרשים בטרם יציעו אותו למכירה.

זה רלוונטי, במבנים ישנים שעוברים בירושה או במקרים אחרים בהם בעלי הנכס לא היו דייריו, ואינם מודעים למצבו האמיתי. במקרה כזה, ישתלם להם לקבל חוות דעת, לבצע את התיקונים ואז להציע אותו למכירה בערך גבוה יותר.

אם אתם זקוקים לחוות דעת, זה הזמן ליצור איתנו קשר. אנחנו מעסיקים צוות מהנדסים מקצועיים ומנוסים שישמחו לספק לכם חוות דעת הנדסית לכל צורך. אתם יכולים לפנות אלינו עוד היום, בטלפון או דרך אתר האינטרנט שלנו.

שנות ותק

מעל ל-40 שנות ניסיון במתן חוות דעת הנדסית

פירמת "בילדמאסטר יסודות הנדסת בניין" מעמידה לרשותכם שורה של מהנדסי בניין פרקטי. תוכלו למצוא אצלנו גם יועצים בנושאי אדריכלות, הנדסת בניין, קונסטרוקציה, ביצוע תכנונים ועוד. החברה מעניקה מגוון שירותים, והודות לניסיונם הרב של בעלי המקצוע העומדים לרשותה, מספקת לכם את השירות הטוב והמקצועי ביותר. 

אנו בעלי ניסיון מעשי של מעל ל-40 שנה בתחום הנדסת הבניין. במהלך שנים אלו צברנו ידע רב, המהווה גורם בעל חשיבות רבה בתכנון מבנים בטיחותיים, אסתטיים וראויים למגורים או עבודה. הניסיון הרב מאפשר לנו לעשות זאת תוך התחשבות בכל הגורמים הנחוצים. 

תעשיית הבנייה הולכת וגדלה מדי שנה, ואנו ממליצים שלא להתפשר על פחות מהמומחים והמנוסים ביותר.

חוות דעת הנדסית

תהליך עבודה ב-3 שלבים

פונים אלינו

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם לקיום שיחת ייעוץ שבה תקבלו את כל הפרטים הנחוצים אודות התהליך

הגעה לשטח לבדיקה

נגיע אליכם לשטח במטרה לבדוק הלכה למעשה לגבש חוות דעת מקצועית, לעיתים יתאפשר לנו לספק לכם חוות דעת במקום

הפקת חוות דעת הנדסית מפורטת

נספק לכם הצהרת מומחה ממהנדס בניין מוסמך. הפירוט יכלול התייחסות לתווי התקן המעוגנים בחוק הישראלי

צריכים חוות דעת הנדסית?
צרו עמנו קשר בטלפון 052-3679937 או באמצעות שליחת הטופס והצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם

שאלות בנושא חוות דעת הנדסית

שיפוצים הם לכאורה הליך פשוט ומצומצם בהיקפו, ביחס לבנייה "ממש" ומהיסוד. אך למעשה, הכל תלוי באופי העבודה. ניתן לקבל שירותי חוות דעת הנדסית גם עבור שיפוצים, בהיקף כזה או אחר. מן הסתם, ככל שהשיפוץ יותר נרחב, כך הנסיבות עשויות להצדיק זאת יותר מבחינה כספית. כמו כן וחשוב מאוד, לשים לב שגם שיפוצים עשויים להיות קשורים להיבטי תשתית ויסודות של המבנה. במקרים כאלה, עשוי להיות צורך גדול במיוחד לקבל חוות דעת הנדסית. זאת, לאור הרגישות המבנית של שיפוצים כאלה. כמובן, גם על היבטי שיפוצים שנוגעים להיבטים שטחיים יותר כמו צבע וטיח, עשויים להזדקק לחוות דעת הנדסית.   

חשוב לבחור איש מקצוע מתאים אשר יתן חוות דעת הנדסית בצורה אמינה ומקצועית.  מדובר למעשה בעלי מקצוע אשר מתמחה ביסודות מבנים. אדם בעל ההכשרה, הידע והניסיון הנדרשים, בכדי לטפל במגוון היבטים שלהם. ישנו קודם כל הצורך בחוזק, יציבות ועמידות של המבנה, שהם דברים אשר תלויים באלמנטים כגון קירות ועמודים תומכים. אם מדובר למשל בגרמי מדרגות, יש מצבים שבהם המדרגות עשויות להיות פגומות או חשודות ככאלה. אולי עקב טעות בבנייה ואולי לאחר רעידת אדמה חזקה או מקרה מיוחד אחר. איש המקצוע מכיר נושאים אלה ומתמחה בהם, גם מהיבטי הבטיחות והבטחת העמידה בתקנים מחייבים. ברור לכן, מדוע חוות דעת הנדסית ומקצוע הקונסטרוקטור הולכים היטב ביחד.

מונחים מקצועיים שונים עשויים לבלבל וכך עשוי לקרות גם עם המונח "בדק בית" ביחס למונח "חוות דעת הנדסית". קורה לא פעם שמשתמשים בשני אלה, כמונחים שמתייחסים לאותו הדבר וזה למעשה לא מדויק. ראשית, ניתן לבדוק בית מבלי להפיק בעקבות זאת חוות דעת מסודרת. מקצוען לעומת זאת יעשה את הבדיקה באופן מסודר ויפיק חוות דעת הנדסית מפורטת, שהוא עומד מאחוריה רשמית. שנית, ניתן לבדוק בית באופן נקודתי בלבד, לא בתור בדק בית יסודי, אלא רק לצורך הערכת מצב של אלמנט ספציפי בו. למשל לגבי מרפסת, שלאחר בדיקתה בידי המהנדס תקבלו חוות דעת עם ממצאיו.

גורם אחד מביא מומחה הנדסי מטעמו, אשר טוען שמבנה מסוים פגום בגלל גורם אחר. זאת, על סמך חוות הדעת ההנדסית. ומה אם הגורם הנתבע יביא גם הוא מומחה מטעמו, שסבור אחרת ויציג את הדברים בהתאם? חוות דעת הנדסית איננה הבעת דעה סובייקטיבית, אלא מתן הערכה מקצועית מבוססת נתונים. כמו כן, נתונים אלה נדרשים להיות מושגים באמצעות כלים ושיטות מקובלים ואמינים. לגבי ביצוע מדידות מסוג זה יש תקנים ומוסכמות. חוות הדעת גם מציינת את המכשירים שבאמצעותם בוצעו המדידות השונות. כך שבסך הכל, יש כאן בסיס טכני אחיד ועובדתי עבור מתן חוות הדעת.

בין לקוחותינו
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 37 ביקורות
js_loader

לייעוץ מהיר עם מהנדס מומחה

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם