צפו בעבודות וסרטוני מידע ועקבו אחרינו ברשתות החברתיות

תכנון, בנייה והוספת ממ״ד

ניסיון של מעל ל-40 שנים בתחום הנדסת בניין, קונסטרוקציה, בדק בית ואדריכלות

הוספת ממ״ד בבית קיים

הוספת ממד במבנה קיים כרוכה גם בפרוצדורות בירוקרטיות וקבלת אישורים רלוונטים מהרשות המוסמכת.

כחלק מהמעטפת אותה חברתנו מספקת , אנו מתכננים ומלווים אתכם מול פיקוד העורף עד לקבלת החתימה הסופית שתאפשר לכם להפוך חדר קיים למרחב מוגן דירתי תקני.

אנו נלווה אתכם משלב התכנון המפורט , קבלת האישורים הרלוונטים מהג"א וכמובן בהשלמת הבנייה והתאמת קבלן מבצע ללקוח.

בניית ממ״ד בבית חדש

בניית ממ"ד היא חובה חוקית בבניית מבנים חדשים

המציאות המורכבת בה אנו חיים במדינת ישראל דורשת מאיתנו להתמגן בצורה האופטימלית ביותר בכדי לשמור על ביטחוננו וביטחון משפחתנו.

תכנון ממ״ד

בעקבות מלחמת ״חרבות ברזל״ יוכלו בעלי נכסים לקבל אישורים לבניית ממ"ד בהליך רישוי מהיר פטור מהיתר.

משרדנו עוסק בתכנון ובניית ממ"ד בהליך רישום מהיר בעבור שלל לקוחות באזור המרכז ואנו זמינים לשירותכם!

מעל ל25 היתרי ממ"דים תחת תקנות החירום כבר ניתנו ללקוחותינו , מוזמנים לפנות אלינו לפרטים נוספים!

זקוקים לתכנון או הוספת ממ״ד?
צרו עמנו קשר בטלפון 052-3679937 או באמצעות שליחת הטופס והצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם

המציאות הביטחונית המורכבת בה אנחנו חיים, מחייבת אותנו לחשוב על פתרונות המיגון המיטביים ביותר. אחד הבולטים בהם הוא הממ"ד, אשר התברר באופן מובהק ולא פעם כמציל חיים. בניית ממ"ד היא חובה חוקית בבניית דירות חדשות, אך מה ניתן לעשות במקרים בהם אין לנו ממ"ד בביתנו הפרטי או בדירה בבניין משותף? יש לנו תשובות בשבילכם!

נתחיל מהבסיס – מי שחי בישראל צריך ממ"ד!

כישראלים, כולנו מכירים היטב את המציאות הביטחונית המורכבת בה אנחנו חיים. המציאות הזו דורשת מאיתנו להתמגן בצורה האופטימלית ביותר בכדי לשמור על ביטחוננו וביטחון משפחתנו. אחד האמצעים המרכזיים להגנה מפני ירי של טילים ואירועים כימיים, הוא ממ"ד – קיצור המילים של מרחב מוגן דירתי.

בניית ממד בעקבות מלחמת "חרבות ברזל"

בעקבות מלחמת "חרבות ברזל" ובהתאם לצורך אשר עלה בכל הארץ , המועצה המרכזית לענייני תכנון ופיתוח קיבלה החלטה לייעל את המדיניות בהקמת ממ"דים בכל רחבי המדינה. לפי ההחלטה החדשה, יוכלו בעלי נכסים לקבל אישורים לבניית ממ"ד בהליך רישוי מהיר פטור מהיתר. כמו כן, המועצה קבעה שלא ידרשו היתרי בנייה לממ"דים המתוכננים לבנייה צמודת קרקע או לבתים פרטיים בני שתי קומות, בהתאם לקווי הבניין הנדרשים להקמתם.

החוקים והתקנים של בניית ממד בבית פרטי או בבניין משותף, מתייחסים למידות מינימליות של הממ"ד (שטח, גובה ורוחב) וכן לכך שעליו להיות עשוי מבטון מזוין כמקשה אחת. בניית ממ"ד תקני צריכה לכלול גם דלת הדף וחלון הדף, במטרה ליצור איטום מקסימלי ולמנוע חדירת רסיסים.

משרדנו מטפל עבורכם בהליך הרישוי המהיר אשר פטור מהיתר ומלווה אתכם משלב ההיתר והתכנון עד לחתימה סופית של הממ"ד לפקע"ר.

הוספת ממ"ד בבית קיים או בניית ממד בבניין משותף

מלבד פרוצדורת הבנייה עצמה, הוספת ממד בבית קיים או בניית ממד בבניין משותף כרוכה גם בפרוצדורות בירוקרטיות וקבלת אישורים שונים. ניתן לקבל את האישורים הנדרשים לאחר ביצוע חוות דעת הנדסית ובדיקת תוכניות המבנה על ידי קונסטרוקטור מומחה. איש המקצוע בודק את יסודות הבניין, מצב מוטות הברזל, כושר ההעמסה ונתונים נוספים. את כל אלה הוא משקלל לכדי תחשיב פיזיקלי ומתמטי, שבסופו של דבר יסייע לו לקבוע האם ניתן לאשר את הוספת הממד ובאילו תנאים.

לאחר אישור קונסטרוקטור וקבלת חוות דעת ממהנדס מומחה, ניתן להמשיך אל השלב הבא בתהליך, הגשת בקשת לקבלת היתר בנייה עם אדריכל מקצועי, אשר יכין את תכניות הבנייה הרלוונטיות לכל קומה. אל בקשת היתר הבנייה יש לצרף מסמכים נוספים, כמו דוח שמאי, תכניות בנייה, מפה טופוגרפית ועוד. למעשה, המהלך של קבלת היתר הבנייה ואישורו בוועדות המחוזיות השונות, מהווה את עיקר התהליך מבחינת זמני ההמתנה, ויכול להימשך מספר חודשים.

בניית ממ"ד על פי תקנות החירום לבתים פרטיים או עד 2 קומות מעל הקרקע

בכדי לתת מענה לאזרחים אשר גרים בבתים פרטיים אך ללא מרחב מוגן תקני , פיקוד העורף והמועצה לתכנון ובנייה חתמו בתאריך י"א בחשוון התשפ"ד 26.10.23 על תקנה אשר מאפשרת כיום לקבל אישור בהליך רישוי מהיר פטור מהיתר בנייה בנוגע לבניית ממ"ד בחצר הבית .

גודל הממ"ד הינו 9 מ"ר נטו שהם 12.5 ברוטו ( ההבדל בגלל עובי הקירות מטבע הדברים ) והממ"ד מכיל לפי התקן המחמיר של פקע"ר דלת הדף , חלון הדף , מערכת סינון אוויר ועוד. התכנון שלנו מתבסס ונסמך על מפרטים ותקנים של פיקוד העורף בלבד!

הממ"ד בעצם "מוצמד" לאחד מקירות הביתה ומתוכנן באופן עצמאי כמרחב מוגן דירתי תקני על פי כל אמות המידה ומפרטי פיקוד העורף אשר כמובן כולל גם ביסוס רלוונטי בהתאם לתוואי השטח של המבנה בו ייבנה הממ"ד החדש.

חיזוק ומיגון חדר קיים בבית\דירה קיימת – אלטרנטיבת פיקוד העורף למיגון מבנים קיימים

אפשרות נוספת לביצוע ממ"ד בבית מגורים פרטי הוא *מיגון חדר קיים* אשר עומד בכל התקנים של פיקוד העורף ומאושר על ידו. זאת לאחר קבלת אישור מפיקוד העורף ובליווי צמוד של מהנדס מומחה בתחום. תהליך הפיכת חדר קיים לממד כולל את שיפוץ החדר והתאמתו לחוקים והתקנים הרלוונטיים –

התהליך מתבצע בכך שאנו לוקחים את תכנית הבית ואת החדר המיועד לחיזוק , מתכננים ו"מלבישים" עליו קונסטרוקציה מבנית ממוגנת אשר פיקוד העורף דורש עבור שיטה זו וכתוצאה מכך , מחזקים ומעבים בבטון את קירות החדר ואת התקרה ( תלוי בסוג התקרה ) וכך למעשה ניתן להסב חדר רגיל להיות מרחב מוגן דירתי תקני וכמובן שהכל באמצעות מפרטים וסטנדרטים מיגוניים של פיקוד העורף.

לעוד פרטים בנושא , מוזמנים ליצור קשר לקבלת הסבר מעמיק וברושור מידעי בנושא

עלות בניית ממד

בכדי לקבל הערכת מחיר מדויקת וליווי מקצועי רחב ומקיף בכלל התחומים הקשורים להוספת ממד (הנדסת בניין, קונסטרוקציה ואדריכלות), אתם מוזמנים לפנות אלינו בהקדם. בבילדמאסטר נשמח לספק לכם את  מעטפת השירותים המקיפה והמקצועית ביותר בתחום, החל משלב הבדיקות והייעוץ המקדים, דרך הגשת היתר הבנייה ועד לבניית הממד בשטח.

 

 

היתרים לבניית ממד שהוצאו על ידנו בכפוף להוראת שעה חברות ברזל

המלצת לקוח מרוצה - בניית ממ"ד
שנות ותק

מעל ל-40 שנות ניסיון בתכנון והוספת מרחב מוגן דירתי

פירמת "בילדמאסטר יסודות הנדסת בניין" מעמידה לרשותכם שורה של מהנדסי בניין פרקטי. תוכלו למצוא אצלנו גם יועצים בנושאי אדריכלות, הנדסת בניין, קונסטרוקציה, ביצוע תכנונים ועוד. החברה מעניקה מגוון שירותים, והודות לניסיונם הרב של בעלי המקצוע העומדים לרשותה, מספקת לכם את השירות הטוב והמקצועי ביותר. 

אנו בעלי ניסיון מעשי של מעל ל-40 שנה בתחום הנדסת הבניין. במהלך שנים אלו צברנו ידע רב, המהווה גורם בעל חשיבות רבה בתכנון מבנים בטיחותיים, אסתטיים וראויים למגורים או עבודה. הניסיון הרב מאפשר לנו לעשות זאת תוך התחשבות בכל הגורמים הנחוצים. 

תעשיית הבנייה הולכת וגדלה מדי שנה, ואנו ממליצים שלא להתפשר על פחות מהמומחים והמנוסים ביותר.

בניית ממ"ד

תהליך עבודה ב-3 שלבים

פונים אלינו

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם לקיום שיחת ייעוץ שבה תקבלו את כל הפרטים הנחוצים אודות התהליך

הגעה לשטח לבדיקה

נגיע אליכם לשטח במטרה לבדוק הלכה למעשה לגבש חוות דעת מקצועית, לעיתים יתאפשר לנו לספק לכם חוות דעת במקום

הפקת דוח מפורט

נספק לכם הצהרת מומחה ממהנדס בניין מוסמך. הפירוט יכלול התייחסות לתווי התקן המעוגנים בחוק הישראלי

צריכים להוסיף ממ״ד?
צרו עמנו קשר בטלפון 052-3679937 או באמצעות שליחת הטופס והצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם
שאלות נפוצות בנושא תכנון, בנייה והוספת ממ״ד

בניית ממד בבניין דירות משותף קיים על עמודים היא בהחלט דבר אפשרי. בניית ממד על עמודים יכולה להתבצע באמצעות שתי אפשרויות. האחת, היא בניית ממד בחדר קיים וזאת על ידי עיבוי הקירות שלו באמצעות יציקות בטון. כמובן שבמקרה זה נהנים מחדר בטוח ומוגן אך לא מהגדלת שטח הדירה.

הדרך השנייה היא בניית תוספת לבניין המגורים הקיים כך שכל הממדים למעשה נבנים אחד על השני ונתמכים על ידי עמודים לקרקע. עלות בניית ממד בבית משותף מתחלקת על פני כל הדיירים ונדרשת חתימתם של לפחות 60% מבעלי הדירות. כמובן שנדרשת בדיקה מקדימה של מהנדס על מנת לבדוק את ההיתכנות של הקמת הממדים בבניין המשותף.

בניית ממד היא בהחלט הכרחית לאור המציאות שמדינת ישראל נתונה בה בעשרות השנים האחרונות. לכן, על מנת לעודד יוזמות של בניית ממד בבית פרטי או בניית ממד בבניין משותף, המדינה הכריזה על מספר הקלות לבניית ממד שכדאי שתדעו עליהן.

הקלות כגון הליך רישוי מהיר שעומד על בין 4 ל-6 חודשים בלבד (במלחמת חרבות ברזל, תוך 14 ימים בלבד), בניית ממד ללא היתר במקרים מסוימים (בבניין פרטי או בבניין של עד 2 קומות), פטור מהצורך להגיש מפת עדות וביטול הצורך להגיש תיק מידע (מה שחוסך זמן), כמו גם עלויות רישוי מופחתות שחוסכות כ-5,000 שקלים בממוצע.

העלות של בניית ממד היא מאוד גבוהה אך אם אתם תושבי קו העימות, יש לנו בשורות עבורכם – ניתן לקבל החזר על בניית ממד בגובה של עד 10,000 שקלים וזאת במידה והממד נבנה על פי התקנים שנקבעו על ידי פיקוד העורף וכל עוד לאחר בנייתו הוא נבדק על ידי מהנדס משרד הבינוי והשיכון.

במידה והכל תקין, ניתן לבקש את קבלת ההחזר, מה שבהחלט עשוי לסייע, בין אם מדובר על בניית ממד בבית פרטי או בבית משותף ואפילו במקרה של בניית ממד על הגג. כמובן שבסופו של דבר כל תוספת שטח נטו לבית והגדלת מספר החדרים מגדילה את ערכו הרבה יותר מעלות ההשקעה הכרוכה בתכנון, בבנייה ובאישור שלו.

בניית ממד היא אינה עניין של מה בכך. מדובר בפתרון הנדסי שמיועד להציל חיים ובה בעת לעזור לשהייה נוחה ככל שניתן בעת התקפת טילים על מדינתנו. בהתאם לזאת, התפקיד של קבלן בניית ממד הוא הרבה יותר מאשר רק בנייה של הממד. קבלן מקצועי ומנוסה בתחום אמור לדעת לעזור עוד בשלבים המקדימים, החל משלב בדיקת ההיתכנות לבנייה, התכנון, הגשת התוכניות וקבלת ההיתרים (או בחינת האפשרות לפטור מהיתר).

כמובן שהקבלן גם מפקח על הבנייה עצמה, כך שכל התהליך יבוצע בצורה מבוקרת ובהתאם לדרישות ההנדסיות המחמירות שקיימות בחוק וללא שום ליקויי בנייה כלשהם. בנוסף הוא עוזר בהגשת כל האישורים לקבלת טופס האכלוס הסופי.

לבתים פרטיים עם חצר, בניית ממד בחצר נראית פתרון אולטימטיבי ואף מזמנת ניצול מיטבי של שטח החצר. עם זאת, חשוב לדעת כי על פי החוקים והתקנות, ממד תקני צריך להיות ממוקם בתוך הדירה. יחד עם זאת, אם מסיבות כאלו או אחרות לא ניתן להוסיף ממד לחדר קיים, ניתן למצוא פתרונות מיגון שונים שניתן להעמיד בחצר, כדוגמת הצבת מיגונית. כמובן שיש לבחון את תקינותם של הפתרונות הללו מול פיקוד העורף, ואת אישור הצבתם בחצר מול הרשויות המקומיות.

אנו בעלי ניסיון מעשי של מעל ל-40 שנה בתחום הנדסת הבניין. במהלך שנים אלו צברנו ידע רב, המהווה גורם בעל חשיבות רבה בעת בנייה ותכנון של ממ״דים. אנו עושים שימוש בציוד איכותי ומתקדם והניסיון הרב מאפשר לנו לבצע את עבודתינו בצורה מקצועית ואיכותית. 

בין לקוחותינו
Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 37 ביקורות
js_loader

לייעוץ מהיר עם מהנדס מומחה

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם