צפו בעבודות וסרטוני מידע ועקבו אחרינו ברשתות החברתיות

ביקורת מבנים – אל תוותרו עליה!

ביקורת מבנים היא בדיקה חיונית של מבנה, לקראת קבלתו בצורתו הסופית. ללא בדיקה כזו, אין מי שיבדוק עבורכם את עבודות הגמר שעושה הקבלן. כלומר, אין גורם אובייקטיבי, אשר יעשה זאת מתוך מחשבה על האינטרסים שלכם. הדבר משמעותי מאוד ובמאמר שלפניכם, תקבלו המחשה והעמקה, מדוע זה כך.

ביקורת מבנים

נראה מושלם? לא בהכרח  

בעזרת חברות ביקורת מבנים ניתן לגלות ליקויי בנייה שונים במבנים. זאת, גם כאשר המבנה נראה לעיניים לא מקצועיות תקין לגמרי. ייתכן שהכל לכאורה חדש, הצבע טרי וכדומה, אבל מאחורי הקלעים יש תקלות רבות שאינכם מודעים להן. קבלנים עלולים "לעגל פינות" באופן שחוסך להם כסף, על חשבונכם. תקלות בבנייה עשויות להתרחש גם בתום לב. יש לא מעט אפשרויות לכך, שדברים ישתבשו בהיבטים ובאופנים משמעותיים. זה יכול להיות במערכות אינסטלציה נסתרות בתוך הקירות והרצפה, בהיבטי איטום שאינכם רואים, במערכות חשמל, באיכות הריצוף ועוד. לכן, ביקורת מבנים היא כיום דבר מקובל ונפוץ, אשר נוהגים לבצע לקראת רכישת דירה חדשה, רכישת דירה משומשת או בסיום שיפוץ דירה. נושא זה אף מגובה בחוק. יש מה שמכונה בשם "תקופת בדק", אשר מוגדר במסגרת חוק המכר (דירות), סעיף 4. משך התקופה שונה בהתאם לסוג הליקוי. לאחר תקופת הבדק ישנה תקופת אחריות בת שלוש שנים.

זקוקים לבדיקה הנדסית?

ביקורת מבנים – ההיבט הכספי

בהזמנת שרות ביקורת מבנים מחיר השרות איננו הדבר החשוב ביותר. נכון, זה משמעותי, אבל הבנת התמונה הכספית הכוללת בהקשר זה, תכניס את הדברים לפרופורציה. כך תוכלו לראות, כיצד השקעה בבדיקה מקצועית היא השקעה משתלמת מאוד. בדיקה כזו עשויה לחסוך מכם הוצאות רבות בעתיד. למשל איתור נזילות אשר יוביל לתיקון על ידי הקבלן ואם אתם תתקנו זאת – יאפשר תיקון בשלב מוקדם ככל הניתן. טיפול בנזילות מאוחר יותר, עשוי לדרוש הרמת מרצפות, שבירת קירות ועוד – משימה מסורבלת, ממושכת ויקרה. גילוי פגמים במבנה גם עשוי להשפיע משמעותית על מחיר הנכס. כך שיש לבדיקה מקצועית השלכות כספיות לא מבוטלות. עוד נקודה חשובה מההיבט הכספי, היא שמומחה ביקורת מבנים יכול לספק לכם גם הערכת עלויות מפורטת לגבי התיקונים שנדרשים.

כיצד תבחרו מומחי ביקורת מבנים?  

כיצד בוחרים מקצוענים, אשר מספקים שירותי בדק בית וביקורת מבנים?

  • המלצות – בתחום מסוג ביקורת מבנים המלצות אישיות הן מקור מצוין למידע, אשר יסייע לכם לבחור אנשי מקצוע טובים.
  • זמינות – זמינות באזור שבו שירות זה יידרש.
  • ניסיון – כמה שנות ניסיון יש למומחה שאתם בודקים?
  • אופי הניסיון – תחום הבניין הוא תחום רחב מאוד. ניסיון עם בתים פרטיים, לא זהה לניסיון עם עסקים. לניסיון יש חשיבות גם לגבי בדיקת אלמנטים מיוחדים, כגון בריכות.
  • מיומנויות – עשוי להיות יתרון למשרד מהנדסים בעל התמחויות שונות, שבו תמצאו לא רק מומחה ביקורת מבנים אלא גם איש מקצוע (שלגביו נרחיב מייד) ואדריכלים.

ביקורת מבנים ביקורת מבנים

מתי דרוש איש מקצוע בתחום?

חוות דעת ביקורת מבנים דורשת קונסטרוקטור שמתמחה בכך. אך לעתים, יידרש יותר מאחד. למה הכוונה? יש חלקים ספציפיים במבנים אשר עשויים לדרוש אישור של איש מקצוע, כגון פרגולות. בהקשר לביקורת מבנים, המהנדס מבצע הביקורת עשוי לזהות חשד לליקויי מבנה. במקרה כזה, תידרש גם חוות דעת מיוחדת.

 

ביקורת מבנים כסיוע חשוב בסכסוכים

חוות דעת הנדסית בעקבות ביקורת מבנים יכולה לשמש גם בבתי משפט. זהו כמובן עזר חשוב ושימושי מאוד. חוות הדעת תספק נקודת ייחוס קונקרטית, עם תיעוד ברור של הדברים, מגורם מקצועי שמתמחה בכך.

אהבתם את המאמר? שתפו

קראו עוד על..

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 37 ביקורות
js_loader

לייעוץ מהיר עם מהנדס מומחה

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם