צפו בעבודות וסרטוני מידע ועקבו אחרינו ברשתות החברתיות

בדיקת דירה – הבדיקה שיכולה לחסוך לכם המון כסף

המונח חלום הדירה מעורר בנו הישראלים אמוציות רבות, הן כי זו הייתה משאלת ליבם של אבות אבותינו שחלמו להקים בית בישראל ולסיים את הנדודים בניכר, והן כי המונח מסמל עבור רבים מאיתנו קרקע יציבה, ירושה נאה לילדינו, ומקום שהוא רק שלנו. יחד עם זאת, לאור מחירי הנדל"ן בישראל, לצד התייקרות המשכנתאות, לא פשוט להגיע למעמד המרגש של קניית דירה, אבל אם כבר הצלחתם, חשוב שתבצעו בדיקת דירה לפני קניה או מסירה. הרי אף אחד מאיתנו לא רוצה לרכוש חתול בשק. לפניכם כל מה שאתם צריכים לדעת אודות הנושא, המשיכו לקרוא!

מהי בדיקת דירה?

בדיקת דירה היא חלק בלתי נפרד מתהליך של רכישת דירה, בין אם מדובר בדירת יד שנייה או בדירה חדשה מקבלן. מהסיבה הפשוטה – חשוב שנכיר לעומק את הדירה לפני שאנחנו רוכשים אותה. לעיתים במבט ראשוני היא יכולה להיראות לנו אסתטית ותואמת את הדרישות שלנו, אך כאשר מבצעים בדיקה מקיפה של מהנדס בניין עלולים להתגלות ליקויי בנייה חמורים, הניתנים לזיהוי רק על ידי איש מקצוע.

מה בודקים בתהליך בדיקת דירה?

בדיקת דירה כוללת מספר בדיקות מקצועיות ומקיפות במספר תחומים, החל מבדיקות רטיבות, איתור נזילות ועד בדיקות חשמל. כמו כן, תוכלו לבחור לבצע את כולן או את חלקן בהתאם לסוג הנכס – אם מדובר בדירת יד שנייה ישנה, כדאי לבצע את כולן אך אם מדובר בדירה חדשה כנראה שבדיקה אחת או שתיים יספיקו. להלן הבדיקות שנהוג לבצע:

זקוקים לבדיקה הנדסית?
  • איטום – אחת מהבדיקות החשובות ביותר היא בדיקת איטום. במסגרת הבדיקה איש המקצוע יוודא כי הדירה אטומה כמו שצריך, כך תהיו בטוחים כי היא מוגנת מפני רטיבות מצד אחד, וכי האקוסטיקה בה טובה מן הצד השני.
  • רטיבות – בדיקה נוספת שמבצע מהנדס קונסטרוקציה שבודק את הדירה היא בדיקת רטיבות, במסגרתה יבחן האם היא נקייה מפני רטיבות. בדיקה מדויקת זו מתבצעת על ידי מכשיר טכנולוגי חדשני שלא מפספס אף קיר רטוב.
  • חשמל – במהלך בדיקת החשמל תבחן תקינותם של לוחות החשמל, לצד בדיקה הוליסטית של מערכת החשמל הביתית.
  • אינסטלציה – בדיקה כללית של מערכת האינסטלציה.
  • ריצוף – איש המקצוע יוודא כי המרצפות בדירה חפות מכל פגם.

מהם היתרונות בתהליך בדיקת דירה לפני קניה?

לתהליך בדיקת דירה לפני קניה יתרונות רבים, והיא נחשבת לצעד הכרחי לפני רכישת דירה, במיוחד אם מדובר בדירה יד שנייה, במסגרתה עלולים להתגלות ליקויים משמעותיים יותר מאשר בתהליך בדיקת דירה חדשה מקבלן. לפניכם כל היתרונות הטמונים בהתליך.

זיהוי ליקויים

במקרים מסוימים עלולים להסתתר בדירה ליקויים שנראים זניחים ולא חשובים, אך הם יכולים להתפתח לכדי ליקויים משמעותיים שעלות תיקונם גבוהה. הבדיקה מזהה אותם בשלביהם הראשוניים, מה שיאפשר לכם לטפל בהם כמה שיותר מהר. יחד עם זאת, כמו שציינו מעלה, בתהליך בדיקת דירה חדשה מקבלן ימצאו לרוב פחות ליקויים מאשר בדירת יד שנייה ישנה.

בדיקת דירה

חיסכון כספי

לעיתים קרובות מומלץ לבצע בדיקת דירה לפני השכרה, במיוחד אם אתם מתכננים לשכור את הדירה לטווח הארוך. הבדיקה תחסוך לכם המון כסף לטווח הארוך, בכך שבמסגרתה תקבלו תמונה כוללת אודות ליקויים כאלה ואחרים שיש בבית, ואם תטפלו בהם בזמן, הם לא יתדרדרו למצב חמור יותר, מסוכן ויקר לתיקון.

שקט נפשי

לטעמנו, היתרון החשוב ביותר בבדיקה הוא שקט נפשי! היא תספק לכם וודאות לגבי מצב הבית, ולגבי הליקויים שלו, קטנים כגדולים. כך, לאחר שתתקנו אותם תוכלו להיות שקטים שאתם רוכשים בית בטיחותי במיוחד. כמו כן, אם חשוב לכם להבטיח את איכות הבדיקה, כדאי לשכור את שירותיהם של אנשי מקצוע מבית בילדמאסטר, המביאים עימם ניסיון עשיר בתחום.

בדיקת דירה לפני קניה

בדיקת דירה לפני השכרה

אם אתם מתכננים לשכור דירה לטווח ארוך, מומלץ להשקיע בבדיקה גם במקרה זה. תוצאות הבדיקה יעניקו לכם תמונת מצב מדויקת על הנכס, כך תוכלו לחתום על החוזה בראש שקט. אז מהן הסיבות הנוספות לבצע בדיקת דירה לפני השכרה?

  • תמונת מצב מדויקת של הנכס – הבדיקה תעניק לכם תמונת מצב מקיפה וכוללת על הנכס! כך תדעו מראש לאיזה בית אתם נכנסים, למשל, האם יש בו רטיבות, האם המרצפות תקינות, והכי חשוב, האם הוא בטיחותי מבחינה קונסטרוקטיבית. לאחר מכן תוכלו לגבש החלטה מושכלת האם הדירה מתאימה לכם או לא.
  • חסכון כספי – אם בבדיקה יתגלו ליקויים, תוכלו לבקש מבעל הדירה לדאוג לתיקונים לפני חתימת חוזה השכירות. כך לא תצטרכו לשלם בהמשך על נזקים בדירה שהיו בה טרם כניסתכם אליה.
  • ניסוח חוזה השכירות – על סמך הדו"ח שתתקבלו מאיש מקצוע כמו קונסטרוקטור, תוכלו לנסח את חוזה השכירות, במסגרתו מוזכרים, בין היתר הליקויים שנמצאו בבדיקה. כמו כן, חשוב לציין כי אותם ליקויים היו בדירה לפני שנכנסתם אליה. בנוסף, כדאי לציין כי בעל הדירה מתחייב לטפל בהם עד תאריך מסוים.

בשורה התחתונה, הבדיקה היא אחת החשובות ביותר לפני שאתם רוכשים בית, אפילו אם מדובר בתהליך בדיקת דירה מקבלן. בנוסף, גם באשר לשכירות ארוכת טווח מומלץ לבצע את הבדיקה. היא תעניק לכם בטחון מלא כי הבית שאתם נכנסים אליו בטיחותי עבורכם ועבור בני ביתכם, וכי אין בו ליקויים קשים שלא ניתנים לתיקון. בנוסף, אם אתם רוצים למגן את הבית באמצעות בניית ממד, תוכלו להיות בטוחים שניתן לעשות זאת

בדיקת דירה

אהבתם את המאמר? שתפו

קראו עוד על..

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 37 ביקורות
js_loader

לייעוץ מהיר עם מהנדס מומחה

מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם